İzmir Trafik Vakfı Başkanı Kocabaş: Gelirimiz, Emniyet ve trafik için kullanılıyor

<h1>İzmir Trafik Vakfı Başkanı Kocabaş: Gelirimiz, Emniyet ve trafik için kullanılıyor </h1> <h2>İzmir Trafik Vakfı’nın Başkanı Celal Kocabaş, vakfın İzmir’de trafik sorunlarının çözümüne katkı sunmak amacıyla kurulduğunu söyledi.                </h2>

Celal Kocabaş, trafik vakfının araç çekimi ve otoparklardan elde ettiği gelirleri, trafik sorunlarına çözüm bulmak amacıyla, İzmir İl Emniyet Müdürlüğü yönlendirmesi ve denetimiyle, işbirliği halinde kullandığını vurguladı.

Vakfın faaliyete geçtiği günden bu yana, yaklaşık 2.5 yıllık süre içerisinde 5 otopark kuruluşu ile 17 çekici aracını faaliyete aldığını, çekici hizmetinin görevli trafik polislerinin resmi isteği ve tutulan zabıt üzerine yapıldığını anlattı.

Celal Kocabaş, “Araçların çekilmesi ile ilgili olarak; ‘Trafik polislerinin trafik akışına engel olan, yasak ve yanlış parklar gibi nedenlerle çekilmesini istedikleri araçları’ çektiğimizi bir kez daha vurgulamak istemekteyiz” dedi.

DİJİTALLEŞME ÖDÜLÜ
Çekilen araçlar kurum vakıf bünyesindeki otoparklara çekildiğini dile getiren Celal Kocabaş, “Uygulamaya aldığımız yeni sistemimizle vatandaşlarımız çekilen araçlarının plakalarını, www.izmirtrafikvakfi.org adresine girerek, aracının hangi otoparkta olduğunu görebilmektedirler” bilgisini paylaştı.

Kocabaş, dijital dönüşüm kapsamında yaptıkları bu çalışma ile Capital ve Ekonomist dergilerinin öncülüğünde, Vodafone Türkiye ve Fibabanka ana sponsorluğunda, bu yıl 10’uncusu düzenlenen “Anadolu Markaları Yarışması”nda ödül kazandıklarını açıkladı.

Celal Kocabaş, İzmir Trafik Vakfı’nın uygulayıcı şirketi konumundaki İZTAŞ İzmir Trafik A.Ş.’nin Vodafone Dijitalleşme Özel Ödülü’nün sahibi olduğunu bildirdi. Dijitalleşme Endeks puanı 80 olarak olan İztaş İzmir Trafik Özel Eğitim Ve Özel Sağlık Hizmetleri, trafik polisleri tarafından yasak yere park eden araçların çekiciler tarafından otoparklara taşınma sürecinde araçların hasar görüp görmediğini kayıt altına alabildiğini hatırlattı.

TRAFİK EKİPLERİNE DESTEK
İzmir Trafik Vakfı’nın kurulduğu günden bu yana ödediği vergi ve SGK primlerinin yanı sıra trafik ekiplerinin İzmir’e daha iyi hizmet edebilmelerini sağlamak için çeşitli destekler verdiğine dikkat çeken Celal Kocabaş, şunları söyledi:

“Vakfımız trafik ekiplerimizin kıyafetlerini yenilenmesinde öncü bir rol almıştır. Trafikle ilgili şehre yapılacak Trafik ve Emniyet duyurularının birinci elden verilmesi amacıyla İzmir Polis Radyosu’nun kuruluşu ile ilgili tüm finansman ihtiyacı karşılanmıştır. Ayrıca emniyetin telsiz görüşmelerinin iyileştirilmesinde önemli bir rolü bulunan telsiz rölelerine kışın da ulaşılabilmesi için arazi özellikli araç sağlanmıştır. Son olarak da 2017 yılının Kasım ayında bu kez de kayıp/yakalamalı araçların tespiti için Emniyetçe alınan teknolojik cihazların monte edileceği 7 adet yeni otomobil vakıf tarafından alınarak, faturaları ödemiş ve Emniyetin hizmetine verilmiştir.”

ŞEHİT ÇOCUKLARINA BURS
Celal Kocabaş, “Vakfın en önemli hedeflerinden başında eğitim yer almaktadır. Bu doğrultuda, ihtiyaç sahibi öğrencilere burs verilmesi ve şehit ailelerine bağış yapılması, şehit çocuklarının eğitimi için destek sunulması bu hedefler arasındadır. Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürü ile mutabık kalınarak okullarda çocuklarımıza Trafik ve Trafik Kuralları Eğitimi verilmesi konusunda hazırlıklarımız devam etmektedir. Sabit ya da seyyar trafik eğitim parkları yapabilecek, mevcut olanlara destek sağlayabilecektir” şeklinde konuştu.

YENİ PROJELER İÇİN ÇALIŞMA
İzmir Trafik Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Celal Kocabaş, “Vakıf faaliyetlerden elde edilen gelirleri vakıf senedine uygun şekilde İzmir’in trafik sorunlarının çözümü, kurulu otopark sayısının arttırılması, nerelerin otoparka uygun olduğu, yurtdışındaki otopark projelerinin benzerlerinin İzmir’e getirilmesi konularıyla ilgili fizibilite, proje, yap-işlet-devret modelli fizibilite çalışmaları yapabilecek ve bu çalışmaları devletin kullanımı için ilgili kurumlara sunmayı planlamaktadır. Vakfımızın gayesi doğrultusunda İzmirimizin trafik sorunlarının çözümüne, halkımızın huzuruna katkıda bulunmak amacıyla var gücümüzle çalışmaktayız” diyerek açıklamasını noktaladı.

Copyright © 2015 - İzmir Trafik Vakfı
İnvilon Web Tasarım